Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Zámek Moritzburg - Perla saského baroka, jak se zámku přezdívá, leží jenom 14 km na severozápad od města Drážďany.

Jenom pohled na něj stačí k tomu, abyste si okamžitě vzpomněli, kde jste ho viděli. Na zámku se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Kvůli tomu se tam stále sjíždí nejenom naši turisté, ale samozřejmě i domácí Němci. U nich je česká Popelka velmi populární.

Král polský a kurfiřt saský August Silný nechal z renesanční stavby vybudovat lovecký zámeček a letohrádek. August tady velmi rád pobýval a oddával se své obrovské vášni – lovu. Na zámku si turisté můžou prohlédnout obsáhlé sbírky s loveckými trofejemi, ale také s čínským, japonským a míšeňským porcelánem. Zajímavostí je určitě péřová místnost. August Silný si nechal stvořit a ozdobit postel z per mnoha exotických ptáků. Lůžko je pokryto skoro dvěma miliony ptačích per nejrůznějších barev.

Pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“

Návštěvníci se na ní dozví spoustu věcí o natáčení. Také si můžou prohlédnout původní kostýmy. V Kamenném sále zámku si mohou vyzkoušet i kopie filmových kostýmů. Jde o kostýmy, které si lze natáhnout přes šaty. Na celé výstavě je povoleno fotografovat. Všechny texty k výstavě jsou i v češtině.

Fanoušci a návštěvníci mají možnost rezervovat si vstupenku na výstavu přímo pro konkrétní časový úsek. Online předprodej je na www.popelka-moritzburg.cz.
Výstava se otevírá v listopadu, konkrétně 16. 11. 2019 a trvá až do 1. 3. 2020. Každé pondělí je zavřeno!

 

Zdroj: drazdany.info, moritzburg.cz

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací