Sobota 13. srpen 2022
Svátek má Alena

Dubí – Po celé léto, konkrétně do konce srpna, mají zájemci z Teplicka a okolí šanci seznámit se s neobvyklými pracemi jednoho z nejvýznamnějších českých sklářských výtvarníků, designerů a brusičů skla Lukáše Jabůrka. Několik jeho děl je v současné době vystavených v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Lukáš Jabůrek, který byl do roku 2018 uměleckým ředitelem sklárny Moser, zahájil dubskou výstavu vernisáží v polovině června.

Autor unikátních dekorativních i užitných předmětů především z foukaného skla, vystudoval Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední průmyslovou školu sklářskou v Novém Boru. Je držitelem Ceny veřejnosti v prestižní soutěži Czech Grand Design 2012 za vázu Hruška a kolekci Kolorit. Při práci používá různé techniky jako pískované Alexandritové sklo, tavené sklo ručně broušené a pískované a další.

2406sklokz1

Foto: Ilona Kaulfuss

V dubském Modrodomě prezentuje Lukáš Jabůrek kromě užitných předmětů, mezi kterými najdeme například i speciální dárkové láhve Pilsner Urquell, vázy nebo kolekce ručně foukaného nápojového skla i několik zajímavých uměleckých objektů. Díla Srdce, Strukturama, Mikuláš nebo Zuza zaujmou barevností, perfektním zpracováním, řemeslným fotelem a v případě Zuzy i svým významem.

2406sklokz3

Foto: Ilona Kaulfuss

Výstavu prací Lukáše Jabůrka, nazvanou Dolce vita, pořádá Městské informační centrum Dubí. Zhlédnout ji můžete od pondělí do pátku v době 8-17 hodin a v sobotu od 8-14 hodin. Vstup je zdarma.

2406sklokz4

Foto: Ilona Kaulfuss

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz