Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Duchcov – Humoru není nikdy dost a každý lékař vám navíc potvrdí, že smích dokáže léčit. Pokud se chcete zasmát, navštivte Městské informační centrum v Duchcově. Své kreslené vtipy tady prezentuje na výstavě s názvem Od husitů po současnost kreslíř a karikaturista Karel Urban z Oseka. Pointa jeho kreslených vtipů si bere na mušku události z dávné minulosti, ale také nešvary současné doby.

Karel Urban (46) se narodil v Teplicích, kde se i vyučil. Žije a tvoří v Oseku. Jak říká, „V životě mám řadu vzorů a lidí, kteří mě inspirují, ale stejně nakonec poslechnu toho chlápka v zrcadle“. Urban začal malovat a kreslit od poloviny devadesátých let. K jeho oblíbeným výtvarným technikám patří tuž, gelová pera, fixy, akvarely, ale i tempery a olej. Poslední dva roky preferuje kresbu fixem, kterou barevně upravuje v PC.

Výstavu Karla Urbana, člena Klubu kreslířů a humoristů TAPÍR, můžete zhlédnout do 27. října. Městské informační centrum je otevřené od pondělí do pátku 8.30-17 hodin a o víkendech od 9 do 16 hodin. V říjnu pak už jen ve všední dny od 8.30 do 17 hodin. Vstupné je zdarma.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací