Středa 28. červenec 2021
Svátek má Viktor

ČR - Podzim je tady se vším všudy, a tak je potřeba připravit zahradu na zimu. Na co nezapomenout, abychom na jaře neměli práci navíc?

Říjen – to je poslední sklízení plodů. Rajčata, okurky nebo papriky už nedozrají. Jablka, hrušky nebo ořechy se sklízejí postupně, když samy začnou padat ze stromů.

Mělo by se uklidit a zazimovat pracovní náčiní, uklidit prázdné truhlíky a květináče. Kromě toho se můžou právě teď vysadit ovocné stromy, okrasné keře, nebo některé trvalky a jarní cibuloviny. Toto období je také ideální na zakládání živého plotu.

Důležité je připravit rostliny i záhony na zimu.

Záhony, na kterých byly letničky, se musí vyčistit. Trvalky ostříhat a ty náchylnější na zimu přikrýt zeminou nebo chvojím. Na rostliny není dobré dávat plastové neprodyšné folie. Rostliny se v nich totiž můžou v teplejších dnech zapařit. Záhony, na kterých se už tento rok nebude nic sázet, by se měly zrýt a pohnojit, a to hlavně chlévským hnojivem, fosforem a draslíkem nebo i obyčejným popelem ze dřeva.

Zasít se můžou některá semena - například mrkev nebo jiná kořenová zelenina v zemi přes zimu bez problémů vydrží a na jaře určitě vyraší. Vysadit se můžou i tulipány, česnek, a to nejlépe hned, aby ještě před mrazem stihly zakořenit. Ze země, naopak po prvním mrazíku, se musí vyndat jiřiny nebo dosna. Oschlé hlízy se zabalí do papíru a uloží se tam, kde je zima, ale nemrzne, nejlépe do sklepa.

Ze sudů, nádrží a barelů nezapomenout vypustit vodu, aby mráz nádoby neponičil.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací