Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Bžany – Bžanský obecní úřad zveřejnil před několika dny zajímavou prázdninovou výzvu: „Vodník čeká na vaši pomoc a hledá alespoň 3 větší hrnce s pokličkou. Kdyby někdo mohl takové postrádat a vodníkovi je darovat na dušičky, byl by moc rád.“ Zatím se na lavičce u vodníka objevily tři hrnečky.

Podle starostky Bžan, Ivany Horčicové, by ale ideální byly větší hrnce, aby je bylo pořádně vidět. Původní, ne příliš vzhlednou hasičskou nádrž v centru obce nechali Bžanští zrenovovat už v roce 2018, v nákladech přibližně 1,5 miliónu korun. Voda byla vyčištěná a břehy zpevněné kamenným obkladem. Dnes tvoří místo příjemný odpočinkový prvek v centrální části obce, který současně přispívá ke zlepšení místního klima. Ve vodě kvetou lekníny a pod hladinou plavou červené rybky.

1108bzanykz2

V letošním roce nechalo vedení obce na břehu nádrže navíc instalovat dřevěné stylové posezení s již zmíněným vodníkem a kačenami. Je vidět už z dálky a lidé sem rádi chodí posedět, poklábosit, nebo s dětmi pozorovat rybky ve vodě. Autorem masivní lavičky a soch na břehu je Petr Michal ze Lhenic.

„Podobná dřevěná posezení máme i v dalších lokalitách,“ informuje starostka. „Například v místě, kterému se říká U Tří lip a nachází se po levé straně silnice směrem na Mošnov. Další je na dětském hřišti, nebo ve Lbíně, či u polní cesty směrem na Ohníč. Myslím, že je příjemné, když si má člověk na cestě kam sednout a kde si odpočinout,“ uzavírá Ivana Horčicová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací