Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Ústecký kraj – Malované kamínky se staly v Česku zábavou pro děti i jejich rodiče. Jak jejich malování, tak jejich hledání a umísťování zpět do přírody. Našli jste také nějaký a nevíte, co s ním a jak se na místě nálezu ocitl? Zkusíme vám novou kratochvíli trochu přiblížit.

Zapojit se do celého řetězce malování, hledání a schovávání může opravdu každý. Stačí se připojit ke skupině Kamínky na Facebooku, která má už přes sto tisíc členů, a nějaký putovní kamínek namalovat. Pak ho položit na viditelné místo, aby ho někdo jiný mohl najít. Každý kamínek musí být zespodu podepsán - názvem skupiny Kamínky, logem Facebooku a PSČ místa, odkud tvůrce pochází.

Co dělat, když takový kamínek najdete? Přidejte se do skupiny a na zeď dejte fotku kamínku z obou stran. Do textu napište PSČ a místo, kde jste ho našli. Tak může autor i další členové skupiny sledovat, co se s kamínkem děje. Kamínek si nálezce může nechat pro radost a nebo ho dát na jiné místo o kousek dál a nebo ho třeba převézt i do jiného města.

Kamínek položte na viditelné místo, myslete ale u toho vždy na bezpečnost nálezce. Místo by nemělo být nebezpečné, ale klidné a takové, aby nálezce při sběru neničil životní prostředí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací