Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Most – Do otevření jezera Most zbývá v tuto chvíli necelý rok, pokud se podaří vše podle nynějších předpokladů. Jezero a jeho okolí s čilou stavební činností jsme vyfotili první zářijový týden.

K focení jsme využili příležitosti proletět se nad Mostem ve vrtulníku. Snímek zachycuje napuštěné jezero i silnice, které se v jeho okolí budují. Dobře viditelné jsou nové kruhové objezdy na příjezdových komunikacích, vznikající parkoviště i pláže pod nimi.

Pokud chcete jezero vidět zblízka na vlastní oči, budete mít mimořádnou příležitost už tuto sobotu. Jinak je prostor pro veřejnost uzavřený, stále jde o stavbu.

V sobotu 14. září se koná Den otevřených dveří na jezeře Most, který proběhne v rámci Mostecké slavnosti, v době mezi 11 a 18 hodinou. K jezeru vás dopraví zdarma vláček a po jezeře budou zájemce vozit lodičky. Odborníci vám také rádi zodpoví veškeré dotazy týkající se jezera Most na informačním stánku Palivového kombinátu Ústí nad Labem u jezera.

1209jezeromost2

Detail stavebních prací u jezera Most. A jen pro jistotu: obrazec na vodní hladině je odrazem ve skle vrtulníku. Foto: Oldřich Hájek

Jezero Most je rekultivovaná plocha někdejšího uhelného lomu, kvůli kterému zaniklo staré město Most. Napouštět se začalo v roce 2008, skončilo se v roce 2014. Zatopená plocha činí 309,4 hektaru, je tak větší než Máchovo jezero. Obsahuje přes 70 milionů metrů krychlových vody, břeh měří přes 9,3 kilometru. V nejhlubším místě je 75 metrů vody.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací