Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka

Červený Újezd - Společnost Javor 50 s.r.o. dnes oficiálně oznámila zahájení demoličních prací v prostoru bývalého azylového zařízení Červený Újezd, přesněji vojenském prostoru Javor 50. V areálu by měly v několika etapách vzniknout rodinné domy a nový bytový komplex.

Demoliční práce probíhají na základě rozhodnutí o odstranění stavby a jsou prováděny společností Metrostav a.s., která bude generálním dodavatelem celého projektu Javor 50. Práce budou probíhat pouze v areálu a nebude dotčena vnější infrastruktura. Veškerá recyklace bude prováděna na místě a 95% materiálu bude použito na zpětné zásypy. Přilehlé komunikace by neměly být dotčeny nadměrnou dopravou. Demoliční práce a recyklace budou probíhat do března roku 2023.

„Tento rozsah stavební činnosti přímo na hranici nejpřísněji chráněné I. a II.zóny CHKO České středohoří je velmi výjimečný. Byť je areál označován jako Červený Újezd a hyzdí naše obce Červený Újezd a Mukov, patří pod sousední obec Měrunice," uvedla starostka obce Hrobčice Jana Syslová, pod které Červený Újezd spadá.

2311hrobcicevystavbanovychdomu2

2311hrobcicevystavbanovychdomu3

2311hrobcicevystavbanovychdomu4

Takhle to vypadá v areálu bývalého azylového zařízení Červený Újezd teď. Foto Zdroj: Jana Syslová, starostka Hrobčic

2311hrobcicevystavbanovychdomu5

2311hrobcicevystavbanovychdomu6

A takhle by to mohlo v areálu bývalého azylového zařízení Červený Újezd vypadat v budoucnu. Foto Zdroj: Jana Syslová, starostka Hrobčic

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz