Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka

Teplicko – Volby do zastupitelstev obcí a měst včera skončily. Někde přinesly překvapení, jinde zklamání. Jsou i obce, jako aktuálně Moldava, kde se nejspíš bude řešit ovlivňování voleb. Do obce se dva týdny před termínem konání voleb přistěhovaly zhruba dvě desítky nových obyvatel. Všichni jsou přihlášení do nemovitosti v majetku společnosti, v níž figuruje moldavský ex starosta Jaroslav Pok.

Letošní účast voličů na Teplicku nepřesáhla 40 procent. Konkrétně činila 39,25 procent. V obcích už tradičně bývá účast vyšší než ve městech. Z měst dosáhly nejvyššího procenta voličů, kteří dorazili k urnám, Ledvice (59,02%), Hrob (51,99%) a Košťany (49,53%). Nejnižší účast naproti tomu zaznamenaly Teplice (34,14%).

Z obcí se může nejvyšším procentem účasti voličů pochlubit zmiňovaná Moldava (80%), Mikulov (76,80%) a Měrunice (72,32%). Zatímco nejméně voličů letos přišlo do volební místnosti v Kostomlatech pod Milešovkou, kde své hlasy odevzdalo pouhých 28,93% voličů.

A zde je přehled složení nových zastupitelstev ve městech. Pořadí stran bylo zachováno podle pořadí ve volbách. Pod přehledem najdete umístěný odkaz s podrobnými výsledky voleb ve všech obcích i městech na Teplicku.

Bílina:

Oldřich Bubeníček a Jiří Konárek (KSČM), Josef Dvořák (Naše Bílina - Svobodní), Tomáš Vandas a Ladislav Mrvík (Čistá a bezpečná Bílina), Marcela Dvořáková, Rostislav Aulický a Petra Skuthanová (ODS), Petr Hazdra a Petr Rosenkranz (Moje Bílina), Pavel Černý, Roman Slánička, Zdeňka Jílková, Andrea Hříbalová a Pavel Prchal (SPD Trikolora), Zdeněk Rendl, Pavl Ryjáček a Jaroslav Čermák (Bílinští soc. dem a nezávislí), Zuzana Schwarz Bařtipánová, Radek Zenker, Karel Matuška, Jiří Urbánek, František Weigl, Renata Vítová, Josef Veselý, Lenka Brunzová, Miloslav Janoušek, Martin Fousek a Pavel Pátek (ANO 2011).

Dubí:

Ilona Smítková, Petr Let a Jan Valenta (MHN za harm. Rozvoj obcí a měst), Tomáš Zíka (KSČM), Jiří Vítek, Jiří Kašpar, Šárka Rousová, Jiří Záhorčák, Jiří Zmítko, Eva Janíková a Vít Rous (PRO Dubí), Petr Pípal, Jiří Janeček, Jiří Šiller, Jaroslav Zeman, Marcela Velcová a Květuše Koritková (Severočeši – Dubí).

Duchcov:

Zbyněk Šimbera, Andrea Abertová, Jiří Chvojka, Lenka Podlogarová, Zdeněk Bernášek a Vladimír Šimek (ČSSD). Martin Blažek, Vít Fiala, Jiří Mašek, Dominik Čermák, Antonín Jenč a Petr Jakubka (ANO 2011). Jan Zahradníček, Radek Kaňák a Karel Matějovský (SPD), Jan Bureš (Nezávislí – Žijeme Duchcovem), Zdeněk Burda, Veronika Prchalová, Jitka Bártová a Jaroslav Drbohlav (Koalice pro Duchcov), Stanislav Strohmeier (KSČM).

DSSS – Za bezpečný Duchcov – nebude mít v zastupitelstvu žádného kandidáta.

Hrob:

Jiří Fürst, Alena Křížová, Vlasta Sedláková, Milan Čurda, Václav Růžička a Šarlota Fuchcová (P.R.O. MĚSTO), Evžen Tölzer a Otakar Kuchař (Sdružení živnostníků a sportovců), Jan Vinohradský (KSČM), Petr Stolař (Hrob žije!), Rudolf Nebeský (Sdru. ODS, sport. a nezáv. Hrob), Karel Hirsch a Karel Hirsch Bc. (Za Hrob), Helena Bradáčová a Karel Klobouk (Naše město).

Košťany:

Petr Čulík a Richard Kopřiva (ODS), Radek Müller a Richard Riederer (SPD), Tomáš Sváda, Zbyněk Král, Naďa Lebedová, Pavel Dolan, Milan Šerl, Pavel Vondra, Jindřich Běhounek, Jarmila Novotná, Pavel Klášterka, Petr Illeš a Lucie Lupiňská (Naše Košťany a Střelná).

ČSSD a ROMA LUMA – nebudou mít v zastupitelstvu žádného kandidáta

Krupka:

Tomáš Vaněk a Andrea Kuchtová (SPD), Jan Kuzma, Adolf Vítů, Andrea Grünbaumová, Rudolf Klaška a Jiří Bence (ANO 2011), Alexandr Jech (Zdraví Sport Prosperita), Radek Jankura (SNK MPV - Město pro vás), Zdeněk Matouš, Karel Rouček, Václav Šanda, Jiří Penc a Zdeněk Seifert (Společně pro Krupku), Rostislav Kadlec a Tomáš Liška (Krupka náš domov), Miloslava Bačová, Rostislav Příhoda, Jaroslav Lachman a Marcela Řeháková (Zdravá Krupka), Jan Bokoč (ODS).

Občané pro občany – nebude mít v zastupitelstvu žádného kandidáta

Ledvice:

Zdeněk Javůrek, Tomáš Prachař, Roman Brabenec, Vladimír Švarc a Tomáš Reiser (SNK – Ledvičáci), Stanislav Novotný a Milan Ptáček (Původní SNK – Ledvice), Hana Paulová a Radim Paul (PRO Ledvice)

Osek:

Václav Krtek, Jan Charvát, Martin Charvát, Josef Walter, Alice Karlíková a Miroslav Tišer (Osek všem), Jiří Macháček, Eliška Humlová, Michal Zenk, Jiří Linda a Pavel Kohutka (Sport a zdraví pro Osek), Lenka Říhová (Společně pro Osek), Lenka Říhová Ing, Luboš Čapek, Jan Sklepník, Josef Müller, Bohumil Nohejl, Michaela Formánková, Jiří Sirotek a Milena Nozarová (Nezávislí pro Osek), Jiří Hlinka (KSČM).

Teplice

Hynek Hanza, Iva Dvořáková, Jan Hadraba, Ondřej Hampejs, Monika Peterková, Petr Šíla, Petr Najman a Renata Dohnalová (ODS spolu s TOP 09), František Podroužek, Tomáš Jarolím, David Kočiš a Marcel Ševčík (SPD), Tomáš Hrubý (Zdraví Sport Prosperita), Jiří Štábl, Tomáš Hadviga, Vladimír Kossakowski, Petr Kohout, Eliška Tomášková, Jaroslav Bžoch, Marek Skála, Lucie Hrušková a Václav Kvapil (ANO 2011), Jakub Mráček, Adam Souček, Nikola Fialová Seifertová, Zdeněk Bergman a Jiří Wagner (VOLBA PRO! TEPLICE).

KSČM – nebude mít v zastupitelstvu žádného kandidáta.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz