Pátek 3. prosinec 2021
Svátek má Svatoslav

Ústecký kraj - Během posledních zářijových dnů nad vodami Severního moře dojde k rychlému prohloubení oblasti nízkého tlaku vzduchu postupující přes Nizozemsko, Německo a Dánsko směrem k severovýchodu. Hlavně na pobřeží Nizozemska a Německa přinese vichřici, resp. vítr o rychlosti až 100 km/h. Avšak poznamená počasí i v České republice. Do jaké míry?

Ale nejdříve ještě malé ohlednutí za uplynulým víkendem. Nejslunečnější nakonec úplně nebyl, nicméně nejteplejší do konce roku nejspíše ano. Jak v sobotu, tak i v neděli totiž denní maxima atakovala hranici letních 25 °C. Dokonce padaly rekordy. V Dukovanech naměřili 25,1 °C, dosavadní rekord na 25. září měl hodnotu 25,0 °C a pocházel z roku 1993. V Neumětelích na Berounsku zaznamenali 26,7 °C, to znamená o 0,5 °C více než 26. září 1967. Na severozápadě Čech teploměry ukázaly nejčastěji 22 až 24 °C, pětadvacítka padla prakticky pouze na jednom místě, a to na Mostecku. Tedy skoro, rtuť se zastavila na 24,9 °C. Rekord na 26. září z roku 2006 tak odolal, činí 25,6 °C. Na Děčínském Sněžníku (723 m) teplota vystoupala na 21,4 °C, stejně jako 26. září 1994.

A teď zpět k původní otázce:

28. září: První z podzimních státních svátků se ponese ve znamení velké oblačnosti. Tedy, na východě, myšleno v oblasti mezi Mostem a Šluknovským výběžkem, se ráno a zpočátku i dopoledne ukáže modrá obloha a sluníčko, jinde a jinak bílošedá obloha. Zaprší? Na většině území Ústeckého kraje (i v krajích sousedních) nespadne ani kapka, pouze, přesněji řečeno hlavně v Ašském výběžku a v Krušných horách by pár kapek spadnout mohlo. Nejvyšší odpolední teploty okolo 17 až 21 °C.

29. září: Do cca poledne oblačno až zataženo od Aše až po Šluknov, poté dojde k postupnému ubývání oblačnosti, a to od západu. Uprostřed noci na čtvrtek budou ideální podmínky na pozorování hvězd, tzn. jasná obloha. Nejvyšší odpolední teploty okolo 14 až 18 °C, nejnižší ranní teploty kolem 15 až 11 °C. V Karlovarském kraji se v ranních hodinách s velkou pravděpodobností ukáže soudruh déšť, možná i vedle v Ústeckém kraji.

30. září: Do cca poledne většinou jasno až skoro jasno, v průběhu odpoledne se mraky začnou množit. Podobně jako replikátoři v legendárním (a nejlepším) seriálu Hvězdná brána (SG-1). Pršet však nebude, takže deštníky klidně nechte doma. Nejvyšší odpolední teploty okolo 12 až 16 °C, nejnižší ranní teploty kolem 8 až 4 °C.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací