Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Teplice - Petici za záchranu Třešňovky, lokality, která je jednou z alternativ pro výstavbu atletického stadionu, řešili v pondělí 13. září tepličtí zastupitelé. Podle informací primátora Hynka Hanzy nebylo v souvislosti se stadionem dosud přijaté žádné stanovisko, a to ani v radě, ani na zastupitelstvu. Zastupitelé proto mohli v pondělí jediné, vzít petici s téměř třemi tisícovkami podpisů na vědomí.

Petice byla reakcí na informace ohledně vytipovaných míst pro výstavbu stadionu. Třešňovka figurovala mezi nimi. „Když se místních zeptáte, kam chodí s dětmi v létě na procházky a v zimě sáňkovat, většina vám odpoví, že na Třešňovku. Sad je oblíbený a lidé ho tady chtějí zachovat,“ vysvětluje Karel, který bydlí na nedaleké Trnovanské ulici a je jedním z těch, kteří petici podepsali.

Primátor Hynek Hanza upozornil, že je tu ještě kraj, který podal návrh na vyhledání vhodného místa pro výstavbu nového planetária. „My bychom byli rádi, kdyby sad zůstal zachovaný. Ze strany kraje ale zájem postavit planetárium trvá.“ Současné umístění planetária na Základní škole Koperníkova, jak Hanza dodal, je nevyhovující.

Jednání vedení města s Hvězdou Trnovany, jejichž prostory byly další z vytipovaných možností pro umístění nového stadionu, skončilo podle náměstka primátora Jiřího Štábla odmítnutím ze strany představitelů tělovýchovné jednoty. „V tuto chvíli vedeme paralelně jednání o další možné variantě,“ informoval Štábl.

Markéta Žáková z petičního výboru vznesla v diskusi dotaz ohledně informace, že je na Třešňovce plánovaná výstavba rodinných domů. „Jedná se pouze o malou část Třešňovky,“ zareagoval v odpovědi primátor. Jak upřesnil, pokud by k realizaci výstavby vůbec došlo, mělo by jít maximálně o jednu ulici nad rodinnými domky, které stojí na spodním okraji Třešňovky. „Jde o záležitost, která je ve fázi návrhu,“ dodal Hynek Hanza.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací