Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Teplicko – Správa železnic letos investuje 1,75 miliardy korun na obnovu více než stovky nádražních budov v celé republice. Řadu objektů, které už neslouží svému účelu, nabízí společnost k prodeji a některé plánuje zbourat. V rekonstruovaných budovách vzniknou podle generálního ředitele Jiřího Svobody moderní odbavovací prostory, bezbariérové přístupy a celkově dojde ke zkvalitnění prostředí pro cestující i zaměstnance železnic.

Stavební práce na renovaci nádražních budov začaly už v loňském roce. Na Teplicku probíhaly na nádraží v Úpořinách, kde bude rekonstrukce dokončená už letos. V severních Čechách se projekt renovace v tomto roce dotkne dalších jedenácti objektů. Kompletní rekonstrukci čeká nádraží v Mostě, opravovat se budou nádražní budovy v Rybništi, Žatci a v Blatnu u Jesenice a dokončená budou nádraží v Hošťce, v Chřibské, Litoměřicích, v Litvínově, Lounech, Podbořanech a ve Varnsdorfu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací