Středa 21. duben 2021
Svátek má Alexandra

Křemýž – V kostele sv. Petra a Pavla v Křemýži, který spravuje Římskokatolická farnost v Teplicích, se po dlouhých desetiletích ticha znovu rozezní věžní hodiny. Ty byly v sobotu 12. prosince slavnostně požehnány.

Akce se kromě hodinářského mistra Jana Bittersmanna, který hodiny opravil, zúčastnili i představitelé Obce Ohníč a zástupci jmenované církve. Z důvodu protiepidemických opatření se žehnání nemohla zúčastnit veřejnost. Událost proto přenášela teplická farnost pro své farníky online.

Kostel v Křemýži chce římskokatolická církev postupně opravovat. Podle toho, jak se podaří zajistit potřebné finance. Letos na podzim byla například dokončená první etapa opravy střechy a věže kostela. Opravy zahrnovaly mimo jiné opravy lávek a výměnu podlah na půdě. Akci finančně podpořilo Ministerstvo kultury a Obecní úřad v Ohníči.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací