Pondělí 30. listopad 2020
Svátek má Ondřej

Duchcov – Nouzový stav, který provází vládou vyhlášená krizová opatření, se dotkne nás všech. Velkou měrou zasáhne především střední a menší podnikatele. O nezanedbatelné příjmy přijdou například majitelé a provozovatelé restaurací, ubytovacích zařízení, prodejen spotřebního zboží a různých provozoven, kde byla činnost omezená, či zcela zastavená.

Některé samosprávy se proto v této obtížné době rozhodly vyjít vstříc podnikatelům, kteří mají pronajaté nebytové prostory od města. Jedno takové rozhodnutí padlo i v úterý 27. října v Duchcově. Radní tu na svém zasedání schválili odpuštění nájmů za pronájem nebytových prostor ve dvou variantách. Nájemcům, kteří mohli mít provozovny otevřené, odpustí město 70 procent z výše nájemného. Těm, kteří museli své provozovny uzavřít, pak odpustí nájemné v plné výši.

Zbavení povinnosti hradit nájemné, případně možnost uhradit sníženou částku, se přitom bude počítat od uzavření prodejen ve čtvrtek 22. října do dne, kdy budou ukončena opatření, která činnost podnikatelů omezují.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací