Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Teplicko – Příspěvková organizace Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí zveřejnila výzvu na nábor dobrovolníků. A to jak na přímou péči o klienty, tak třeba na úklid. Na nedávno sdílenou informaci sice reagovalo několik lidí, nakonec se ale jich do pomoci zapojil jen malý zlomek. Situace v domovech je přitom v současné pandemické době poměrně kritická a nelepší se. Spíše naopak.

Organizace, která sídlí v Dubí, spravuje celkem tři domovy sociálních služeb. Domov U Nových lázní, další na Ruské ulici v Dubí a třetí Na Výšině v Dubí. Počátkem tohoto týdne bylo ve všech třech domovech evidovaných celkem 13 klientů s pozitivním nálezem, z čehož tři byli už hospitalizovaní v nemocnici. Z personálu bylo k pondělku pozitivních 7 lidí. Další pracovníci a klienti, kterých je dohromady zhruba dvacítka, jsou v karanténě a čekají na testy.

Pozitivní klienti, kteří zůstávají v domově, mají lehký průběh onemocnění a jejich rodiny byly o stavu seniorů informované. Problém má organizace s klienty hospitalizovanými v nemocnici, kdy nepřichází zpětná vazba o jejich stavu, ani o výsledcích testů. Přitom se jedná o informace, které jsou důležité pro korigování dalších opatření v domovech. Příbuzní seniorů hospitalizovaných v nemocnici by proto měli domovům potřebné informace poskytnout.

V domovech jsou zavedená nejpřísnější opatření. Personál v přímém kontaktu s klienty nosí respirátory, štíty, gumové rukavice a na odděleních, kde se vyskytuje onemocnění, i ochranné obleky nebo pláště. Klienti mají zákaz opouštět zařízení a na karanténních odděleních nesmějí vycházet ani z pokojů. Strava je jim dopravovaná přímo na pokoje. Případní zájemci o pomoc se mohou obrátit na Marcelu Kuchařovou, tel. 736 477 124.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací