Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek má Sabina

Dubí – Na Gymnáziu Jana Ámose Komenského v Dubí se rozhodli v mezích možností zpříjemnit dobu rouškovou. Od pátku 18. září platí ve školách povinnost nosit roušky a řada dětí má s tímto opatřením podle pedagogů problémy. Kromě skutečnosti, že se přes roušky špatně dýchá, objevují se i další potíže. Například se zamlžováním brýlí a podobně.

„Důležité je umět si poradit,“ uvádí k situaci výchovná poradkyně školy Eliška Takáčová. Na dubském gymnáziu, jak dodává, nepodlehli skepsi a využili umístění školy. Budova se nachází v prostorné zahradě, u poměrně málo frekventované komunikace. Vedení školy se proto snaží, aby tady žáci trávili co nejvíce času. „Děti jsou venku o všech přestávkách a na zahradě pobývají i velkou část vyučovacích hodin,“ vysvětluje poradkyně.

Kromě toho škola využívá intenzivně možnost, kterou poskytuje projekt Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji ÚK IKAP A2. Jeho prostřednictvím je žákům hrazená doprava na nejrůznější exkurze. „Už během září si žáci užili exkurzi do Kutné Hory, kde v knihtiskařské dílně rozvíjeli čtenářskou gramotnost. Současně tady mohli při ovládání starých tiskařských strojů vyzkoušet své praktické dovednosti v oblasti technického vzdělání.“

V pondělí 21. září se podle Elišky Takáčové vydaly čtyři třídy do Božího Daru. Zde žáci v rámci přírodovědných předmětů a terénní výuky prozkoumali místní rašeliniště a navštívili vlastivědné muzeum. „V posledním zářijovém týdnu plánujeme další exkurzi pod názvem Poznej dvě země Krušnohoří - Cínovecké rašeliniště. Lokalitu už děti znají, protože tu trávily vloni týdenní pobyt, financovaný pro změnu z projektu Ústeckého kraje ÚK IKAP B2,“ uzavírá k současným aktivitám školy Takáčová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací