Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek má Sabina

Teplice – V teplické kavárně Fokus Kafe se můžete až do ledna příštího roku seznámit se snímky z fotografické soutěže FotoAréna. Vernisáž zahájila v úterý 22. září zástupkyně ředitele Hotelové školy (HŠ), Obchodní akademie (OA) a Střední průmyslové školy (SPŠ) v Teplicích, Jana Vachoušková. Na výstavě jsou k vidění fotografie studentů a žáků základních škol ze tří rozdílně tématicky zaměřených soutěží a dvou ročníků.

Soutěž FotoAréna vyhlásilo vedení jmenovaných škol poprvé v roce 2019 pro své kmenové studenty. „V prvním ročníku jsme zvažovali o zadání témat. Nakonec jsme vyhlásili soutěž volnou,“ řekla v úvodu vernisáže k prvnímu ročníku Vachoušková. „Přišla nám tématicky různorodá směs snímků. Rozdělili jsme je proto do tří základních skupin: příroda, technika a snímky s motivy města.“ Zástupkyně upozornila zejména na soutěžní fotografii Lázeňské ticho absolutního vítěze loňského roku, Jana Macka (HŠ).

2309vernisaztp2

O pořadí jednotlivých prací rozhodovalo osm erudovaných fotografů. Tři nejlepší práce z roku 2019 jsou pro zvýraznění na výstavě zarámované. Na podzim téhož roku vyhlásili pořadatelé, motivovaní zájmem studentů, navíc i stejnou soutěž pro žáky základních škol. „Trochu nás zklamalo, že se zapojilo jen několik málo škol. Fotografie, které přišly, ale stojí za to. Mezi nimi zazářily snímky Tomáše Vlasatého (BGZŠ) a jeho vítězná fotografie Zámecká zahrada,“ informovala Vachoušková.

Začátkem letošního roku vyhlásili organizátoři druhý ročník FotoArény. Ten výrazným způsobem poznamenaly události kolem koronaviru. „Dostala jsem například email: Jak máme fotit, když nesmíme vycházet ven?,“ popisuje problematické období Vachoušková. Tentokrát, jak dodala, byla zadaná témata Teplicko a Můj obor. Podle zástupkyně očekávali organizátoři s napětím zejména práce, které se objeví v kategorii Můj obor. „Bohužel, školní praxe se vzhledem k situaci rušily. Jediný, kdo téma využil, byl opět Honza Macek. Odborná porota zvolila z jeho dvou snímků Ranní kávu. Skvělá je ale i jeho špagetová fotografie Buon Appetito.“

2309vernisaztp3

Na předních místech soutěže se kromě zmíněného Jana Macka z hotelové školy a Tomáše Vlasatého z biskupského gymnázia, umístili se svými snímky také Matyáš Lacina (SPŠ), Kateřina Jelínková (HŠ) a Lukáš Rychetský (SPŠ). Nicméně, jde o pohled, který nemusí korespondovat s tím vaším. Na výstavě určitě najdete i další snímky, které si získají vaši pozornost.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací