Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Na Proboštovské dohlíží od soboty 12. září maskot a dobrý duch obce Probošt Antonín. Socha, která stojí naproti kapličce a je vysoká cca 4 metry, byla odhalená v rámci zahájení tradičních slavností obce jako překvapení pro místní obyvatele. Jejím autorem je Ondřej Drábek, který se v loňském roce podílel na vytvoření půvabné dřevěné zvoničky pro Přítkov spolu s jejím autorem Marcelem Kadeřábkem.

„My jsme představili maskota Probošta Antonína symbolicky už v minulém roce v podobě pana Lukesleho,“ řekla před odhalením sochy starostka obce Jana Životová Čermáková. Jak dodala, v průběhu následujícího roku došlo ke zhmotnění maskota prostřednictvím díla sochaře Ondřeje Drábka. Socha podle místostarosty Romana Nešetřila byla vytvořená z jednoho kusu kmene dubu. Transport a Instalace obřího objektu začala už krátce po sedmé hodině ráno před slavnostmi.

Kromě odhalení maskota obce měli návštěvníci proboštovských slavností rovněž možnost využít akce Dne otevřených dveří v místní knihovně. Ta byla začátkem září zprovozněná v nových prostorách rekonstruovaného objektu bývalé restaurace Sokolovna. Zájemci si mohli novou knihovnu prohlédnout a pro rodiny s dětmi zde byly připravené i zábavné kvízy a hry.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz