Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Ústecký kraj – Letošní plavková sezóna odstartovala. Sluneční paprsky doslova vyzývají ke koupání a vodním radovánkám. V létě totiž všude dobře, ale u vody nejlíp.

Míst, kde se můžete osvěžit, je v kraji hned několik. Celá řada koupališť a vodních ploch je však zpoplatněná. Rádi vám proto dáme deset tipů na ta nejhezčí koupaliště, aby vaše investice stála za to. Pokud dáváte přednost koupání v přírodě, deset zajímavých tipů na jezírka, rybníky či pískovny máme zde.

MOSTECKO

1. Koupaliště Ressl

Na Mostecku najdete několik míst vhodných na koupání. Koupaliště Ressl Most je rozhodně jedním z těch, které byste měli navštívit. Areál se nachází v klidnější části města, a proto je ideální zejména pro rekreaci. Na své si tu však přijdou malí i velcí. Dospělí mohou využít prostory pro sport jako například tenisové kurty, minigolfové či beachvolleybalové hřiště. Děti se pak mohou vyřádit na skluzavkách nebo dětských hřištích. A kdybyste měli chuť na točené pivko nebo něco dobrého na zub, můžete zavítat i do místní restaurace.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 100 Kč (celodenní vstupné včetně vodních atrakcí a skákacího hradu)
 • Děti do 150 cm: 70 Kč (celodenní vstupné včetně vodních atrakcí a skákacího hradu)

2. Aquadrom Most

Mostecký Aquadrom lze využívat po celý rok, jelikož disponuje vnitřními i venkovními prostory. V létě jsou však v kurzu především tři venkovní bazény – dětský bazén, brouzdaliště a rekreačně-plavecký bazén. Děti se určitě nebudou zlobit, když je ještě pošlete prozkoumat vodní hrad, skluzavky nebo vodní děla. A jestli pak budou potřebovat dobít svou energii, párek v rohlíku nebo langoše z místního občerstvení určitě neodmítnou.

CENA VENKOVNÍHO VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 95 Kč (celodenní vstupné včetně atrakcí)
 • Děti, studenti, důchodci, ZTP a ZTP/P: 65 Kč (celodenní vstupné včetně atrakcí)

CHOMUTOVSKO

3. Kamencové jezero

0707koupalistekamencove

Pokud už máte plné zuby chlorované vody a jste spíše příznivci přírodních vodních ploch, tak Kamencové jezero v Chomutově je pro vás to pravé ořechové. Jedná se o celosvětový unikát a není tedy divu, že si jezero získalo velkou oblibu také u zahraničních návštěvníků. Nemusíte se navíc obávat, že zde narazíte na řasy nebo sinice. Vysoký obsah kamence jim totiž růst nedovolí. Součástí areálu je i velmi pestrá nabídka sportovního využití jako například plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, badminton a další. Zapůjčit si můžete i šlapadla nebo lodičky. Nudit se tu rozhodně nebudete.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 50 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti od 3 do 15 let, ZTP: 40 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti do 3 let: vstup zdarma

4. Aquapark Klášterec nad Ohří

0707koupalisteklasterec

Aquapark v Klášterci nad Ohří bývá právem označován za možná nejhezčí venkovní koupaliště v Ústeckém kraji. Moderní areál láká především svou bohatou nabídkou vodních atrakcí. Vedle bazénů nejrůznějších velikostí a tvarů jsou součástí kláštereckého koupaliště také tobogány, skokánky, divoká řeka, vodní hřiby a mnoho dalších. Kromě milovníků rekreace si tu na své přijdou i sportovní nadšenci. Součástí areálu je totiž i 6 kurtů na nejrůznější druhy sportů. A pokud vám při plavání či sportování vyhládne, tak se určitě za nějakou dobrotu z místních občerstvení zlobit nebudete.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Jednotné vstupné: 70 Kč (celodenní vstup včetně všech atrakcí)

5. Koupaliště Červený Hrádek

Do třetice všeho dobrého. Na Chomutovsku můžete vyrazit i do Jirkova, kde se nachází rekreační areál a koupaliště Červený Hrádek. K dispozici tu pro návštěvníky je nově zrekonstruovaný bazén a dětské brouzdaliště. Milovníci tenisu a volejbalu tu mají také dveře otevřené. Návštěvu koupaliště lze navíc spojit s pobytem v místním campu.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí, děti od 6 let: 50 Kč (celodenní vstup)
 • Důchodci, ZTP: 40 Kč (celodenní vstup)
 • Děti do 6 let: 10 Kč (celodenní vstup)

TEPLICKO

6. Koupaliště Osek

0707koupalisteosek

Dalším tipem na koupaliště, které stoprocentně stojí za vaši návštěvu, je to osecké. Předloni toto koupaliště prošlo výraznou modernizací a vybudován byl jeden velký bazén, ve kterém se hloubka postupně zvětšuje. Vedle bazénu je nyní zbrusunová pláž s betonovou vanou, která je provozu denně po celé prázdniny. Návštěvu koupaliště navíc můžete spojit s pobytem v místním campu, který je vyhlášený i mezi návštěvníky z jiných zemí.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí, děti od 16 let: 100 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti od 6 do 15 let, studenti, senioři po dovršení 65 let: 50 Kč (celodenní vstupné)
 • ZTP, ZTP/P: zdarma

7. Jezero Barbora

Na Teplicku naleznete kromě koupališť s chlorovanou vodou také přírodní jezero Barbora, které je v okolí Teplic vůbec nejrozsáhlejší vodní plochou. Barbora se pyšní především čistou a kvalitní vodou. Z tohoto důvodu je vhodná k potápění či surfování. Opalovat se tu můžete na dvou písčitých plážích.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 50 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti do 15 let, důchodci: 25 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti do 120 cm: zdarma

LITOMĚŘICKO

8. Letní koupaliště Litoměřice

0707koupalistelitomerice

U řeky Labe se na Písečném ostrově schovává malebné litoměřické koupaliště. Součástí celého komplexu je celkem pět bazénů, dvě klouzačky a jeden tobogán. Kolem jsou travnaté plochy, na kterých se můžete opalovat nebo si zahrát třeba partičku karet.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 40 Kč/hodina (v ceně není zahrnut vstup na tobogán)
 • Děti do 15 let, důchodci, ZTP, ZTP/P: 25 Kč/hodina (v ceně není zahrnut vstup na tobogán)

ÚSTECKO

9. Termální koupaliště Brná

V krajském městě naleznete oblíbené koupaliště Brná, ze kterého je navíc krásný výhled přímo na řeku Labe. A když vás bude jedna z největších evropských řek natolik vábit, můžete si jít zaplavat přímo do ní. Samotné koupaliště otevírá už začátkem května a funguje až do konce září, jelikož nabízí termální bazény. V areálu si pak můžete zařádit například na tobogánech nebo dalších vodních atrakcích. Pokud vás ale lenošení nebude bavit, tak si na místním hřišti můžete zahrát plážový volejbal.

CENA VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 100 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti, studenti, důchodci: 60 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti do 120 cm, ZTP, ZTP/P: 20 Kč (celodenní vstupné)

DĚČÍNSKO

10. Aquapark Děčín

Děčínský aquapark nabízí milovníkům vodních radovánek nejen vnitřní bazén, ale i dva venkovní bazény s brouzdalištěm pro děti. Venkovní bazény jsou termálně vyhřívané. Nemusíte se tedy obávat, že by voda byla studená. Pro opalování vám poslouží travnaté prostory, kde si v případě potřeby můžete v klidu dát i šlofíka.

CENA VENKOVNÍHO VSTUPNÉHO:

 • Dospělí: 85 Kč (celodenní vstupné)
 • Děti do 15 let, studenti, důchodci, ZTP: 65 Kč (celodenní vstupné)

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací