Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – V Proboštově vzniknou dvě nové bytové jednotky v majetku obce. Konkrétně v budově bývalé školní jídelny a v sousedním objektu. Podle starostky Jany Čermákové je podaná žádost o dotaci a vedení obce vypsalo výběrové řízení na firmu, která rekonstrukci provede. „Vypsání výběrového řízení je jednou z podmínek pro získání dotace,“ vysvětluje starostka. „Termín podání nabídek jsme stanovili na 20. dubna. Zatím ale nemáme informaci o tom, zda dotaci získáme.“

Poptávka po bytech v Proboštově je podle Jany Čermákové velká. Proto když byla v loňském roce otevřená nová školní jídelna a původní budova zůstala bez využití, rozhodlo se vedení obce pro vytvoření nových bytů. Rozpočtové náklady činí 4 milióny, včetně DPH, přičemž spoluúčast obce by při získáni dotace byla 10 procent. Do nákladů jsou zahrnuté kromě stavebních prací také základní vybavení bytů, kuchyně, koupelny, ale i úprava chodby, protože jedna z bytových jednotek bude kompletně bezbariérová.

„Máme kromě tohoto projektu zažádáno také o finance na rekonstrukci koupelny v Mateřské školce Pastelka. Rádi bychom znali rozhodnutí co nejdřív, protože dotace musíme vyúčtovat do konce roku. V případě mateřské školy potřebujeme s rekonstrukcí začít už o prázdninách, kdy můžeme provoz zařízení omezit.“ U bytových jednotek podle Čermákové na termínu zahájení prací tolik nezáleží. I v tomto případě ale platí, že vyúčtování musí obec podat do konce roku. „Administrativa kolem dotací, s ohledem na situaci, trvá trochu déle. Doufejme, že vše dobře dopadne,“ dodává starostka.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz