Sobota 6. červen 2020
Svátek má Norbert

Ústecký kraj – Ve čtvrtek k 17. hodině bylo v Ústeckém kraji evidováno podle krajské hygienické stanice 221 pozitivních osob na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví uvádí půl hodiny po páteční půlnoci 258 nakažených.

V kraji přibylo za posledních 24 hodin 22 nemocných osob. To je proti předešlému dni dvojnásobek. Čtrnáct osob se již z onemocnění vyléčilo. Dvě osoby z okresu Litoměřice zemřely.

Počty případů podle okresů:

  • Litoměřice 96 (o den dříve 86)
  • Ústí nad Labem 39 (38)
  • Děčín 35 (29)
  • Teplice 15 (15)
  • Most 15 (z toho 9 na Litvínovsku) (11)
  • Chomutov 11 (11)
  • Louny 10 (9)

V celé republice je v době vydání článku 3858 nemocných lidí s Covid-19. Uzdravilo se 67, zemřelo 44 osob.

Virus má dále nejvíce obětí ve věkové skupině nad šedesát let. Ale i zde přicházejí pozitivní zprávy. V Domově U Trati na Litoměřicku, kde koronavirus postihl přes padesát klientů a odkud jsou dva zemřelí v Ústeckém kraji, se některým nemocným již daří zotavovat. „Jedna paní (ročník 1940), která měla zpočátku vysoké horečky a dýchací obtíže a byla pro jistotu převezena do ústecké Masarykovy nemocnice, už je dokonce zpátky v domácím ošetření a její stav se výrazně zlepšil. Pevně věřím, že i tahle skvělá zpráva dodá sílu všem ostatním z domova a pomůže jim nemoc překonat,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

A v Česku ještě jeden úspěch. „Mezi vyléčenými je pacientka z Prahy ve věku 96 let! Jsem za to moc rád,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Česká republika zvládá epidemii velmi dobře a stávající vývoj počtu pacientů a čerpání kapacity systému zatím odpovídá tomu, co Ústav zdravotnických informací a statistiky modeloval. Kapacita celého systému je aktuálně více než dostatečná a kvalita péče je naprosto shodná jako v období před epidemií. Podíl pozitivních záchytů z celkového počtu provedených testů je stabilní a v posledních dnech klesá. Zaznělo to na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví a Ústavu zdravotnických informací a statistiky k průběžnému vyhodnocení vývoje koronaviru, vlivu přijatých opatření a k modelaci dalšího vývoje. Blíže píšeme zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací