Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka

Teplice – Organizace Květina a KC Teplice White Light (Káčko) v Teplicích pomáhají i v této obtížné době lidem bez domova. Ve čtvrtek 26. března se terénní pracovníci obou organizací vydali společně za nimi do terénu. Cíleně do Mýnské ulice, kde se zdržuje nejvíce bezdomovců v torzu nedostavěného hotelu. Záměrem bylo zjistit, jak tuto obtížnou situaci tepličtí bezdomovci zvládají.

„Potřebovali jsme zmapovat, jak jsou na tom v této nelehké době. Zda nosí roušky a jestli vůbec nějaké mají, kolik je mezi nimi aktuálně seniorů, zda má někdo zdravotní potíže a jestli ti lidé vědí, kam se obrátit v případě, že potřebují pomoct,“ shrnula cíl čtvrteční akce Barbora Vernerová, vedoucí služby Terénní programy, organizace Květina. Podle ní poskytli pracovníci sociálních služeb těmto lidem kromě nezbytných informací i teplou polévku, sladké pečivo, ovoce a tekutiny, které získali od Potravinové banky Ústeckého kraje a Bílinské kyselky.

„Rozdali jsme jim také roušky a nabídli, že si je mohou v našem denním centru v Řetenicích vyměnit. Informovali jsme je o bezpečnostních opatřeních, která by měli dodržovat. Zejména o odstupu dva metry mezi sebou, nošení roušek, nezdržování se ve skupinách a o hygienických zásadách, zejména o potřebě mytí rukou.“ Podle Vernerové se ve čtvrtek podařilo pracovníkům sociálních služeb kontaktovat a nabídnout pomoc zhruba třem desítkám lidí z ulice.

Nízkoprahové denní centrum Květina v Řetenicích a kontaktní centrum v Trnovanech poskytují lidem na ulici zázemí v podobě ambulantních sociálních služeb. Bezdomovci mají rovněž možnost se v denním nízkoprahovém centru osprchovat, uvařit si teplý čaj, získat čisté oblečení. Stěžejní činností pracovníků a dobrovolníků je práce v terénu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz