Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Ústí nad Labem - Úplavicí v Ústí nad Labem zatím onemocnělo deset lidí. Podle informace hygieniků onemocnění postihlo celkem pět rodin v Předlicích. v Krásném Březně a Mojžíři.

Jedná se o onemocnění v sociálně slabých lokalitách, oblastech s nižším hygienickým standardem některých obyvatel. „Osm onemocnění bylo zachyceno u dětí předškolního a školního věku, dvě u dospělých osob. Škála příznaků je široká, od akutního horečnatého průjmového onemocnění, provázeného febrilními křečemi, po bezpříznakové vylučování. Vyšetření školních kontaktů v uplynulých dvou týdnech neodhalilo další skrytě probíhající onemocnění,“ uvedla mluvčí magistrátu Romana Macová
V současné době byla karanténní opatření ve školních kolektivech ukončena a další nejsou nařízena.

Vedení města nabídlo hygienické stanici veškerou možnou spolupráci. Primátor Petr Nedvědický jednal s odbornými pracovnicemi KHS o možných opatřeních. Nejdůležitějším doporučením pro občany je dodržování hygieny, mytí rukou.
„Dopravní podnik zajistí desinfekci vozů MHD, město k tomu poskytne potřebné desinfekční prostředky,“ dodala mluvčí města Ústí nad Labem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací