Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Ledvice – Ledvičtí slavili v sobotu 22. února svůj historicky první masopust. Akci vzali pěkně z gruntu, aby nebylo pochyb, že to s návratem k tradicím, jak uváděli na plakátech, myslí skutečně vážně. S plnou odpovědností se k prvnímu ročníku ledvického masopustu postavil i sám starosta Zdeněk Javůrek. Šel ostatním příkladem a před radnici, kde byl sraz, dorazil v masce. Ostatně potěšujícím zjištěním byla převaha maškar nad civilisty. Ke cti Ledvických také slouží to, že si program celého masopustu zajistili sami.

„Ten nápad přišel v rámci rozhodování kulturní komise, která připravovala program na celý rok,“ řekl nám ledvický starosta Zdeněk Javůrek. „Masopust se v Ledvicích ještě nikdy nekonal. Přitom je to krásná tradice a proto věříme, že navážeme na tento první ročník i dalšími ročníky.“ Vzhledem k tomu, že Ledvičtí neměli s organizací podobné akce žádné zkušenosti, čerpali podle starosty inspiraci z médií a z okolních měst a obcí. Nesložili tedy ruce do klína a nečekali, že se o jejich masopust postará někdo jiný.

Na prostranství před ledvickou radnicí se prohýbaly stoly pod nadýchanými masopustními vdolky a dalšími dobrotami. Mistři vařečky se u obrovských kotlů, ze kterých se táhla vůně ovaru a jiných pochoutek daleko do města, starali o zabíjačkové speciality. Nechyběla živá hudba a na všech, kteří na první ledvický masopust dorazili, bylo vidět, že si akci užívají. Po 13. hodině předal starosta symbolický klíč od města maškarám a průvod i s hudebníky se vydal městem. Po návratu k radnici se všichni sesedli kolem teplých zabíjačkových pokrmů, hodovali, tančili a veselili se, jak se na masopustní tradici sluší.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací