Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Teplice - Ve čtvrtek 20. února 2020 proběhla v prostorách služebny Městské policie Teplice beseda pro seniory. Přednášející byl policista Oddělení tisku a prevence Policie České republiky a strážníci Městské policie Teplice, školení pod názvem „Šmejdi“ bylo určeno prioritně pro lidi staršího data narození, kteří se často stávají oběťmi podvodníků a zlodějů.

Úvodní slovo měl primátor statutárního města Teplice Hynek Hanza, který zúčastněné přivítal a představil jim dva projekty realizované pod jeho záštitou. Jedná se o projekty „Osobní alarmy pro seniory“ a „Seniorské obálky“, které mají v případě zdravotních komplikací urychlit záchranným složkám identifikaci obtíží a usnadnit kontaktování blízkých osob.

Senioři byli následně seznámeni se zásadami, jejichž dodržování je důležité při předcházení trestné činnosti a k eliminaci možných rizik, která starším lidem hrozí. Vyslechli si nejen konkrétní případy z praxe, kdy se oběťmi stali senioři, ale také rady, jak se v krizové situaci zachovat.

Okruh témat byl široký, zahrnovala bezpečný pohyb na ulici, bezpečnost doma, nebo při nákupech, podvody na seniorech včetně „legend“, které pachatelé používají, zvláštní důraz byl kladen na fenomén posledních let – uzavírání distančních smluv o dodávce energií, případně poskytování například mobilních služeb ať už při domovním prodeji, nebo prostřednictvím telefonního hovoru.

Přednáška se setkala s kladným ohlasem zúčastněných, kteří po ukončení programu kromě alarmů a seniorských obálek, jejichž využití jim detailně přiblížila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Bc. Iva Tichá, obdrželi drobnosti i od Policie České republiky.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací