Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Teplice - Ve vazební věznici skončil 23letý muž, který je podezřelý ze spáchání několika trestných činů. Začátkem října si měl v Duchcově půjčit od známého mobil, přitom si všimnul platební karty vsunuté v krytu. Vrátil mu ho bez ní, a když se ho poškozený na kartu zeptal, měl mu telefon v hodnotě přes deset tisíc korun vytrhnout z ruky a schovat si ho do kapsy. Když se majitel domáhal vrácení platební karty a mobilu, napadl ho několika ranami pěstí do hlavy, když pak spadli na zem, vstal a ještě do něj kopal, takže okradený musel po útoku vyhledat lékařské ošetření.

Přibližně o dva týdny později měl v Teplicích shodit na zem starší ženu, kterou začal bít a poté jí odcizil taštičku, ve které měla doklady a platební karty. Dále je podezřelý, že začátkem listopadu využil v Bílině chvilkové nepozornosti poškozené seniorky, která se rozhlížela a chystala se přejít pozemní komunikaci, zezadu k ní přistoupil a z nákupní tašky jí odcizil pouzdro s osobními doklady a finanční hotovostí.

Policisté muže před několika dny zadrželi, v policejní cele si pak pomocí zipu způsobil menší zranění. "Při eskortě z nemocnice, kam ho hlídka odvezla na ošetření, se pokusil s pouty na rukou utéct, což se mu ale nepodařilo," uvedl mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Muž, který začal páchat trestnou činnost už jako mladistvý a opakovaně byl odsouzen, byl obviněn z trestných činů loupeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, krádeže a ublížení na zdraví. Za mřížemi teď bude čekat na soud, u kterého si může v případě uznání viny vyslechnout verdikt až desetiletého vězení

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací