Pátek 3. červenec 2020
Svátek má Radomír

Teplice – V pořadí už 6. dětská konference v Poslanecké sněmovně ČR s názvem Dnes jsem jako poslanec, se konala v úterý 12. listopadu v prostorách Parlamentu ČR. Mezi 143 žáky a studenty základních a středních škol ve věku 13-17 let, kteří přijeli z Prahy, Ústí nad Labem, Pardubic, Teplic a ze Zlína, se akce zúčastnili i studenti Obchodní akademie v Teplicích. Konkrétně třída 2. B, kterou vedly pedagožky Zdeňka Suchomelová a Eva Chárová.

Tématem konference bylo Znovuzavedení nepřímé volby Prezidenta republiky Poslaneckou sněmovnou a Senátem. „Žáci a studenti měli za úkol připravit si k tomuto tématu usnesení a prosadit svůj názor mezi ostatními žáky a studenty. V hlavním zasedacím sále Poslanecké sněmovny si tak za přítomnosti poslanců vyzkoušeli poslaneckou práci v praxi. O svém návrhu usnesení diskutovali s poslanci v rámci rozpravy,“ informovala Zdeňka Suchomelová.

Rozpravu za Obchodní akademii připravila vyučující Dana Marková a přednesla ji žákyně Barbora Flenerová. Do rozpravy se zapojovali postupně i další žáci teplické školy. Ve druhé části konference dostali žáci a studenti příležitost zeptat se významného hosta, kterým byla poslankyně a disidentka Dana Němcová.

Dětská konference probíhá vždy za účasti politiků různých politických stran. Akci pořádá Nadační fond Modrá rybka a záštitu nad ní převzali poslanci Helena Langšádlová, Marek Benda, Jan Farský, František Kopřiva, Vojtěch Pikal, Marek Výborný a Dominik Feri.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací