Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Teplice – Vedení Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy Teplice, pořádá v rámci národní akce Česko vesluje místní soutěžní alternativu Teplicko vesluje na SPŠ. K poměření fyzických sil vyzvalo i žáky základních škol. Soutěž je určená pro čtyřčlenná družstva, která budou soutěžit na veslařských trenažérech v budově teplické průmyslovky, na trati dlouhé 4x200 metrů. Přihlášky je možné poslat ještě do pátku 15. listopadu.

Zástupkyně ředitele zmíněného trojlístku středních škol, Jana Vachoušková, prozradila, co ji k zorganizování projektu Teplicko vesluje motivovalo. „Na škole máme velmi aktivní sportovní klub. Naši studenti celý rok trénují i veslování a jejich snaha přinesla letos v květnu na závěrečné veslařské Regatě v Račicích, v rámci akce Česko vesluje, velmi pěkné výsledky.“

Teplickou akcí chce škola podle Vachouškové podpořit sportování mladých lidí obecně a zapojit do svých aktivit i žáky základních škol. Pedagog Miroslav Říha k informacím zástupkyně dodává: „V Račicích jsme obsadili kategorii osmiveslic na 2000 m. Naše posádka z 1. ročníku doveslovala na 1. místo a třeťáci obsadili 4. místo. V celkovém pořadí Středoškolské veslařské ligy pro rok 2018/19 jsme obsadili v konkurenci dalších 27 škol z celé republiky skvělé 3. místo.“ Za opakovaný úspěch získala škola od organizátorů akce další nový trenažér na veslování.

Veslování na trenažérech i na reálné vodě ale není jedinou činností sportovního klubu. Studenti se letos zúčastnili například i vloženého závodu, letního biatlonu, který zahrnuje jízdu na koloběžkách a střelbu z laserových pušek a pistolí. „Tady naše družstva obsadila první čtyři místa, což je úžasný výsledek,“ informuje Jana Vachoušková. „Sportu se naši žáci věnuji také v rámci každoročního Sportovního kurzu na Máchově jezeře. Letos druhákům přálo počasí, a tak sportovali a užívali si, jako by už byly prázdniny. Takže od nich čekáme příští rok skvělé výkony, nejenom ve škole.“

Zájemci ze základních škol o účast v soutěži Teplicko vesluje se mohou přihlásit do pátku 15. listopadu na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo u svého vyučujícího tělesné výchovy. V přihlášce je nutné uvést školu, třídu, název posádky a jméno kapitána.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací