Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Krupka - Krupská hornická kulturní krajina, která je důležitou součástí hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, dosáhla pro svoji unikátnost a hodnoty celosvětového uznání a byla v létě zapsaná na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

„V novodobých dějinách Krupky bude 6. červenec 2019 mimořádně významným dnem. Zjišťuji však, že mnoho občanů tuto událost nedoceňuje, někteří to dokonce pokládají za zbytečnost. A i když se jedná o pozitivní věc, hledají si a vymýšlejí nejrůznější negativa. Osobně jsem přesvědčený, že se jedná o největší úspěch, kterého dosáhla Krupka v novodobé historii,“ uvádí starostka Krupky Zdeněk Matouš. Připomíná také význam toho, kdy se v nominacích spojily síly dvou států, které měly velmi pohnutou historii.

"Zápisem našich památek jsme převzali rozsáhlé a vážné závazky do budoucnosti. Zároveň je to ale také výjimečná výzva pro další generace, aby potenciál této kulturní krajiny využívaly k dalšímu rozvoji našeho území,“ dodává Zdeněk Matouš.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací