Sobota 30. květen 2020
Svátek má Ferdinand

Dubí – Podle informace starosty Dubí, Petra Pípala, si v městském koupališti, zvaném Plivátko, zaplavali lidé letos v létě naposledy. V letošní sezóně došlo k prasknutí bazénu a technický stav koupaliště je natolik špatný, že by případná oprava vyšla téměř tolik jako výstavba nového. Pípal o situaci informoval zastupitele na středečním zasedání 18. září.

„Po letošní zimě se stav koupaliště velmi zhoršil a začala unikat velká spousta vody. Naměřili jsme, že v průběhu 24 hodin vyteklo z bazénu 26 kubíků vody. Na koupališti byl proto ukončený provoz ještě před koncem sezóny a dál se už areál provozovat nebude. Rozhodně koupaliště v příštím roce neotevřeme,“ zdůraznil starosta.

Vedení města obdrželo v návaznosti na havárii koupaliště nabídky od dvou firem, které se zabývají výstavbou nových. Dubské Plivátko je podle odborníků neopravitelné, město proto zvažovalo i tuto možnost. Jedna z nabídek ale představuje náklady ve výši 15 miliónů korun a druhá firma předložila dokonce nabídku za 17 miliónů. „Musíme zohlednit priority. 17 miliónů jsou například náklady na vybudování kanalizace v Drahůnkách. Pokud budeme zvažovat, co je v tuto chvíli důležitější, pak je to kanalizace.“

Podle starosty sloužilo dubské koupaliště celých třicet let. Uvedené do provozu bylo v roce 1989. Vedení města bude stát nyní před rozhodnutím, co s ním. V diskusi zazněla mimo jiné otázka, proč město nezprovozní Hamerský rybník nahoře nad bývalou Geoindustrií, který kdysi ke koupání sloužil. Petr Pípal upozornil, že současné legislativní podmínky na vytvoření a provozování koupališť jsou natolik náročné, že v případě Hamerského rybníka je vytvoření koupaliště prakticky nemožné. Dodal, že město plánuje jeho vyčištění, které jen samo o sobě vyjde na zhruba 800 tisíc korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací