Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Teplice – Zastupitelé Teplic rozhodli v pondělí 16. září o přidělení neinvestiční dotace ve výši 160 tisíc korun pro neziskový spolek Květina. Ten peníze použije na vybavení a úpravy nízkoprahového denního centra v Denisově ulici, v Řetenicích, které bude sloužit lidem bez domova.

Prostory poskytnou vhodné podmínky například pro možnost osobní hygieny, získání oblečení a podobně. Důležitý bude kontakt s pracovníky centra, kteří bezdomovcům mohou poradit a nasměrovat je.

Podle statutární zástupkyně spolku Barbory Bočkové použije Květina peníze na dokončení těchto prostor, které v kontextu se svým účelem musí splňovat potřebná kritéria. „V centru budeme zajišťovat servis hygieny, možnost najíst se, získat oblečení. Naším cílem bude především tyto lidi namotivovat, abychom s nimi mohli zůstat v kontaktu a pracovat. Tím získáme možnost k vytvoření anamnézy klienta a posunout se s ním dál.“ Podle Bočkové by mohlo být centrum pro lidi bez domova otevřené v lednu příštího roku.
Zastupitelka Marcela Bartáková (VOLBA PRO! TEPLICE) v diskusi prohlásila, že rozhodnutí o přidělení dotace vítá. Poděkovala vedení města, že spolek podpořilo. „Konečně, po letech, se u nás začne problém řešit. Je zřejmé, že s cílovou skupinou bude souviset řada komplikací. Nejsou to lidé, které bychom chtěli potkávat. Jsou hluční, špinaví a smrdí. Nicméně, žijí všude, ve všech městech a společnost se s tím musí umět vypořádat.“ Bartáková také poznamenala, že je ráda za změnu původního rozhodnutí, kdy se uvažovalo o tom, dostat tyto lidi mimo město.

Primátor Hynek Hanza přiznal, že si uvědomuje kontroverzní stránku této služby, která bude vyvolávat emoce. Nicméně je podle něho nutné záležitost řešit. Náměstek Jiří Štábl zmínil, jak náročné bylo hledání vhodného prostoru pro nízkoprahové centrum a vyzdvihl úsilí Barbory Bočkové. Podle informací vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ivy Tiché, usiluje Spolek Květina o zařazení do základní sítě sociálních služeb. K tomu musí ale do kontinuity s požadavky na kvalitu zázemí a šíři poskytovaných služeb uvést například prostory které využívá. To byl také jeden z důvodů, proč rada města finanční podporu plánovaným úpravám centra pro bezdomovce podpořila.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací