Středa 29. leden 2020
Svátek má Zdislava

Dubí – Dubské slavnosti skončily v neděli 25. srpna koncertem Davida Kollera. Ještě před tím se ale konala řada zajímavých vystoupení a akcí. Nedělní dopoledne například patřilo přehlídce historických vozidel, která je součástí soutěže O pohár starosty města Dubí. Letos se konal její devátý ročník.

Akci pořádal Veterancar Club Teplicka ve spolupráci s dubskou porcelánkou a Městem Dubí. Na parkoviště v prostoru u Domu porcelánu s modrou krví se začali účastníci sjíždět už od rána. Byly tu k vidění klasické motocykly Jawy, automobily značky Chevrolet, Mercedes, Fiat, Citroen, Škoda, Lada, Felicie, vojenská vozidla a další. Všechna auta nablýskaná, jako by právě sjela z výrobních linek.

Přehlídka přilákala stovky zvědavců. Do aut bylo možné nahlížet, do některých si dokonce sednout a užít si atmosféru romantiky dávných let na vlastní kůži. „Ještě jsem nikdy neviděla tolik krásných starých aut pohromadě,“ řekla nám paní Zdena Hromasová, která výstavu navštívila s dcerou. Ostatně, krásná historická auta přitahují stále více žen i do řad sběratelů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací