Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Krupka - Při opravách plotu našli lidé v Krupce schovaného jedovatého pavouka - zápřednici. Patří sice mezi naše nejjedovatější pavouky, nějak zvlášť obávat se jej ale není třeba.

"Pavouk měl žlutý zadeček a menší klepítka. Objevili jsme ho, když jsme před domem opravovali plot," zaslal fotografii redakci čtenář Adam. Zatímco dříve byl u nás považován takový nález za vzácný, od počátku tohoto století jsou pozorování zápřednice jedovaté poměrně bohaté, a to i na Mostecku, Chomutovsku, Litoměřicku či Žatecku. Expanze a bohaté nálezy od počátku 21. století do současnosti se často dávají do spojitosti s oteplováním klimatu.

Kousnutí zápřednice působí ostrou bolest, následky ale většinou do jednoho dne samy odezní. Místo pokousání může být i chvíli necitlivé. Síla kousnutí se přirovnává k bodnutí včelou nebo vosou. Pavouk sám od sebe neútočí.

Tito pavouci vyhledávají louky, ale při hledání partnerů v letních měsících se mohou dostat i do lidských obydlí. Nápadní jsou svým varovným oranžovým až červeným zbarvením hlavohrudi.

Tvořte i vy s námi aktuální a pestré zpravodajství pro ostatní čtenáře. Povedlo se vám zachytit nějakou kuriozitu? Jste svědky aktuálního dění? Máte čerstvé informace z provozu na našich silnicích? Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací