Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Ústecký kraj – Hasičský záchranný sbor se v noci ze středy na čtvrtek zapojil do pomoci dětem z letního tábora v Žerotíně na Lounsku. Měly je postihnout zdravotní potíže zažívacího charakteru.

Hasiči byli požádáni o pomoc krátce před devátou večerní. Jednalo se o více než dvě desítky dětí, které doprovázeli čtyři dospělí. „Byli rozvezeni po nemocnicích v Mostě, Teplicích a Ústí nad Labem,“ potvrdil naší redakci mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Lékaři Krajské zdravotní v noci vyšetřili v mostecké nemocnici sedm dětí, které po ambulantním ošetření propustili domů. Dalších šest dětí vyšetřili lékaři v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. I tyto děti byly po vyšetření z nemocnice propuštěny domů. Deset dětí bylo hospitalizováno v Nemocnici Teplice. „Všechny děti zvracely, pravděpodobnou příčinou je otrava z jídla. Děti hospitalizované v teplické nemocnici by měly být z nemocnice propuštěny během dnešního dne,“ uvedl Martin Klimeš ze Střediska komunikace Krajské zdravotní.

Hlavní vedoucí tábora v Žerotíně s redakcí odmítla komunikovat. (oh, zap, vev)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací