Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

Ústecký kraj - Krajská zdravotní si v českém ekonomickém prostředí drží vysoký kredit. Po loňském umístění mezi stovkou nejstabilnějších firem v České republice v rámci samostatné kategorie žebříčku CZECH TOP 100 dle CZECH Stability Rating figuruje největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji nyní v deváté desítce TOP 100 dle tržeb 2018.

A to s tržbami ve výši 7 103 592 tisíc Kč - jako druhé ze tří ve stovce umístěných zdravotnických zařízení.

„Krajská zdravotní je opět ve společnosti nejlépe hodnocených firem v Česku. Patří k nejstabilnějším podnikům a nyní dokazuje svou sílu i v pořadí českých firem s největšími tržbami. To vše je odrazem skutečnosti, že se od roku 2014 představenstvu daří naplňovat cíle, jako stabilizace ekonomiky firmy, systematický rozvoj každé z jejích pěti nemocnic a modernizace zdravotnické techniky. A to také díky důslednému využívání dotačních titulů a významné investiční finanční podpoře Ústeckého kraje – jediného akcionáře společnosti. Krajská zdravotní uspěla ve výběrovém řízení na poskytování akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie na Ministerstvu zdravotnictví ČR, což umožnilo zahájit kontraktační jednání se zdravotními pojišťovnami - tedy na uzavírání smluv o poskytování a úhradě akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie. Připravujeme výstavbu nového pavilonu v ústecké Masarykově nemocnici, kam přestěhujeme celé kardiocentrum. Cílem je také postupné vybudování urgentních příjmů ve všech nemocnicích Krajské zdravotní a umístění magnetických rezonancí v každé z nemocnic. Magnetická rezonance v Chomutově je pacientům již k dispozici. V Děčíně ji budujeme a v Mostě byly rovněž zahájeny přípravné práce. Chceme také vybudovat moderní operační sály v děčínské a chomutovské nemocnici, obdobně jako ty, které letos dokončíme v teplické nemocnici. Plánované investice Krajské zdravotní dosáhnou pro letošek výše dvou miliard korun,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., který se společně s generálním ředitelem Ing. Petrem Fialou zúčastnil 12. března 2019 v prostorách Španělského sálu Pražského radu galavečera k vyhlášení výsledků 25. ročníku CZECH TOP 100.

„Krajská zdravotní bude i v letošním roce investovat s důsledným využíváním dotačních titulů a s finanční investiční podporou od Ústeckého kraje, jediného akcionáře společnosti. Je důležité vyzdvihnout, že naplňovat cíl, které vedení společnosti stanovilo, je stále více náročnější a vyžaduje značné úsilí nejen od členů představenstva a managementu, ale také od zaměstnanců. O to více nás těší každé ocenění, připomenutí, že taková práce dává smysl. Všem zaměstnancům proto za jejich podporu a pracovní úsilí děkuji,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

Krajská zdravotní, a. s., je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji, kde je s více než 7 000 zaměstnanci i největším zaměstnavatelem, a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. V roce 2019 Krajská zdravotní, a. s., předpokládá obrat 7 miliard 750 milionů korun, při vyrovnaném hospodaření. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj, který prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., spravuje pět nemocnic – v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací