Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Autobusová obslužnost Proboštova a Přítkova bude rozšířená o jednu linku s několika spoji. Ty by měly místním umožnit přímé spojení k teplické nemocnici. Půjde o prodloužení stávající linky teplické MHD číslo 123, která jezdí na trase Maršovská – nemocnice. Počítá se s prodloužením přes Proboštov až do Přítkova. Zastupitele o tom v pondělí 20. května informoval místostarosta Roman Nešetřil.

V současné době probíhají podle místostarosty jednání s dopravcem, společností Ariva a s odborem dopravy teplického magistrátu. Nešetřil označil jejich přístup k nutným změnám v jízdním řádu za vstřícný. Návrh ze strany Proboštovských je na sedm párových spojů, tam i zpátky, které by jezdily pouze ve všední dny. Obsloužit mají trasu z Přítkova přes Proboštov, Trnovany, Maršovskou ulici, Městské sály, Benešovo náměstí, Hřbitovní ulici, k Perle, nemocnici a zpět. O sobotách, nedělích a svátcích linka 123 do Proboštova a Přítkova zajíždět nebude.

„Současně s tím musíme vybudovat v obci dvě nové autobusové zastávky. Jednou z nich je Proboštov, hřiště a druhou pak Proboštov, železniční zastávka, která bude jen na znamení,“ informoval Nešetřil. Z vlastních zdrojů uhradí Obec Proboštov sedm kilometrů trasy. Konkrétně ze stanice Maršovská přes Proboštov do Přítkova a zpět. Zbylou část finančně pokryjí Teplice stejně, jako tomu bylo dosud. „V současné době už čekáme jen na návrh smlouvy z teplického magistrátu,“ poznamenal místostarosta.

Kromě toho, že rozšíření spoje umožní Proboštovským a Přítkovským snazší dostupnost k teplické nemocnici, vyřeší se také ranní odvoz školáků do Základní školy na Maršovské a doprava přítkovských dětí do školy v Proboštově. Odjezd spoje pro školáky bude v 7.26. Obyvatelé Proboštova a Přítkova kromě toho získají i novou možnost autobusového spojení ke Kauflandu, Albertu, Lidlu nebo k teplickému hřbitovu. Pokud jednání dopadnou ve prospěch Proboštovských, měly by uvedené spoje začít jezdit už od 2. září letošního roku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz