Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja
 

Dubí - Přední výrobce skleněných obalů, společnost O-I, rozšiřuje dlouhodobou spolupráci se Střední školou stavební a strojní v Teplicích, díky které získají studenti odbornou praxi, která je nezbytná pro udržení tradičních řemesel. Součástí výuky bude nově praktický a teoretický kurz specializovaný na výrobu skla.

„Vybrali jsme si ke spolupráci Střední školu stavební a strojní v Teplicích, protože disponuje obory, které u nás mají široké uplatnění. Díky této spolupráci mohou studenti získat cenné zkušenosti od expertů z praxe. Kromě toho mohou studentům naši zaměstnanci předat i lásku k řemeslu. Rozhodli jsme se tak nabídnout škole možnost zapojit se do projektu „Apprentices“ (anglicky učni), což je pilotní projekt na zahájení výcviku učňů přímo v závodě,“ uvedla HR manažerka Blanka Stránská ze sklárny O-I v Dubí.

Spolupráce společnosti O-I se Střední školou stavební a strojní v Teplicích zajistí studentům odbornou přípravu s prvky duálního vzdělání. Jedná se o přímé propojení praxe u soukromé firmy a teorie ve škole. Odborná praxe se bude sestávat z 20 % výuky dle výukového plánu školy a 80 % se zaměřením na výrobu skla. Po absolvování studia mohou studenti najít ve sklárně uplatnění, a to na pozicích jako je strojník, opravář strojů, opravář forem, zámečník nebo elektrikář.

„Snažíme se oslovit žáky 9. tříd, kterým můžeme díky této spolupráci nabídnout kvalitnější vzdělávání, které je přímo propojené s praxí ve sklárně. Právě toto propojení teorie a praxe je základem moderní výuky poctivého řemesla,“ uvedl Aleš Frýdl, ředitel Střední školy stavební a strojní v Teplicích.

Přihlášky ke studiu na Střední školu stavební a strojní v Teplicích mohou uchazeči poslat nejpozději do 1. března 2019, vybírat si mohou z 21 vzdělávacích oborů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací