Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Duchcov - Na zasedání zastupitelstva města Duchcova, ve čtvrtek 6. prosince, se mimo program mluvilo o situaci kolem bývalého městského hotelu. Podle starosty Zbyňka Šimbery ho koupili spekulanti z Itálie a v současné době je nemovitost v nabídce realitní kanceláře za 7 milionů korun.

Budova hotelu zaujímá strategickou polohu na centrálním náměstí. Přitom je už delší dobu prázdná, což ubírá středu města na přitažlivosti. Upozornil na to ve čtvrtek zastupitel Jaroslav Drbohlav. Zajímalo ho, zda město podnikne kroky k vykoupení objektu a k jeho zprovoznění.

„Situaci sleduji“, reagoval starosta. „Osobně jsem se v Praze setkal s ředitelem propagace italské kultury, který Duchcov navštívil. Jednali jsme o možnostech, jak využít genia loci Giacomo Casanovy pro oživení turistického ruchu.“ Šimbera v návaznosti na jednání s italským partnerem zmínil jeho výtku ohledně nefunkčního hotelu na náměstí, kde stojí i duchcovský zámek, v němž Casanova žil.

„Informoval jsem pana ředitele, že objekt koupili italští spekulanti. Na jeho přání jsem mu předal kontakty a on slíbil, že v té věci podnikne určité kroky.“ Zastupitelka Jitka Bártová namítla, že v první řadě musí s majiteli jednat samo město. Požadovala, aby vstup vedení města do jednání byl uveden do zápisu jako úkol.

Městský hotel byl postaven v roce 1896 na místě bývalého hostince U koně a financován městem. Současným majitelem objektu je pražská vinohradská společnost PCZ, s.r.o. v čele s jednatelem Lucou Fornerem z Itálie.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací