Středa 19. červen 2019
Svátek má Leoš
 

Chudeřice - Kolik odpadů může zmizet za tři hodiny práce? Když se sebere 23 lidí, může to být i několik tun. Právě to se povedlo zaměstnancům chudeřické AGC Automotive Czech. Ti se na konci června vydali do nedaleké rekreační zóny Márinka u Světce, kterou zbavili téměř 2,5 tuny odpadků. Zároveň firma pomocí těžké techniky zlikvidovala nedalekou černou skládku, ze které odvezla další více než čtyři tuny odpadu.

„Člověk se občas musí divit, kdo si dá takovou práci, aby svůj domácí odpad odvezl do rekreační zóny a tam jej zanechal. Není jednodušší ho odvézt na legální skládku?,“ říká Přemysl Jarolímek z controllingu AGC Automotive Czech, který akci organizoval.

Úklid okolí nádrže se uskutečnil ve dvou fázích. Nejprve firma AGC Automotive Czech nechala pomocí těžké techniky zlikvidovat nedalekou černou skládku a zarovnala terén. Následovalo ještě čištění samotné vodní nádrže, které zajistili potápěči. Dva z nich přitom pracují v AGC Automotive Czech. „Celkem jsme odvezli přes čtyři tuny odpadu. Ve druhé fázi pak více než dvě desítky našich zaměstnanců sesbíralo skoro 2,5 tuny odpadu ručně v okolí rekreační zóny Márinka u Světce,” popsal Přemysl Jarolímek.

Proč úklid Márinky?

Zatopený uhelný lom Márinka, který je dnes rekreační zónou, si zaměstnanci AGC Automotive Czech nevybrali náhodou. Meziválečný zakladatel současného závodu AGC Automotive Czech, podnikatel Edmund Weinmann vyráběl elektřinu pro svůj závod z uhlí, které si sám těžil ve vlastním v lomu Marie. Po zatopení v šedesátých letech dostal lom jméno Márinka a nyní je z něj oblast vhodná pro rekreační koupání, rybaření a potápění.

„Inspirovali jsme se aktivitou spolku Ukliďme Česko. Rozhodli jsme se i my v Chudeřicích vyrazit do okolí a ulevit naší přírodě od odpadků. Márinka je od nás coby kamenem dohodil. V rámci rekreování vzniká kupodivu dost odpadu, proto jsme měli zadání jasné,“ doplnil Přemysl Jarolímek.

Z AGC Automotive Czech se tříhodinové akce účastnilo 23 lidí z různých oddělení firmy. Za tři hodiny nasbírali pytle odpadu, které se téměř nevešly na korbu nákladního vozu Avia. Celkem šlo o 2,4 tuny. Akce by podle organizátora neměla být poslední svého druhu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací