Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Most - Venkovní vzduch má něco nad pět stupňů, teploměr ponořený pod hladinu ukazuje deset stupňů Celsia. Slunce zapadlo a ze břehu jezera Matylda na okraji Mostu do vody pomalu vstupují dva muži a pět žen. Vítejte mezi mosteckými otužilci.
Scházejí se třikrát čtyřikrát týdně, vždycky v pondělí, středu a pátek od půl páté. Někdy jich je sedm, jindy deset. Jak kdo může.

Příležitost mají i začátečníci – pro ty je sraz v neděli ve dvě hodiny odpoledne. Mostečtí otužilci mezi sebou rádi přivítají i nováčky a poradí jim. I navazování vztahu se studenou vodou má totiž svá pravidla.

„Nejlepší je, když vylezeš z vody a cítíš ty jehličky a ten krásný pocit endorfinů, jak to z tebe jde,“ popisuje otužilec Tomáš Babouček. Nejdůležitější podle něj je mít dobrý pocit, když vylezete z vody.

Kdo by chtěl s otužováním začít, může třeba doma studenou sprchou. Jiný zase raději půjde do jezera. „Každý to má individuální,“ dodává otužilec.

Při provozování svého sportu jsou opatrní a myslí na vše. Do vody si berou oranžové bojky, které udrží až sto padesát kilo. To kdyby se při plavání cokoliv stalo a byli jste dále od břehu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací