Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Most - Vít Šimeček je hudebník a student medicíny. V šestém ročníku je nyní na stáži na interně v mostecké nemocnici. Když zblízka viděl, jak náročná je touto dobou práce lékařů a dalšího personálu, rozhodl se, že kolegům chvíle v nemocnici aspoň trochu zpříjemní a vyjádří jim tak poděkování, morální podporu a úctu.

„Na sociální síti jsem vybral dobrovolné příspěvky od svých kamarádů, přátel, a na základě toho výběru jsme nakoupili dobroty, ovoce a růže na podporu zdravotníků v první linii v mostecké nemocnici,“ vysvětluje student medicíny Vít Šimeček.

Budoucí lékař a muzikant, který ve svém hudebním projektu Šimi Trumpet Show spojuje energickým způsobem elektronickou hudbu s trumpetou a saxofonem, dal nakonec dohromady pomoc od sedmi desítek svých známých.

Co ho k tomu vedlo? „Staniční sestra na ARO mi říkala, že v březnu lidi děkovali a zdravotníky podporovali, ale té práce nebylo tolik. Kdežto teď mají spoustu práce – psychicky, fyzicky náročné – a ta solidarita se vytratila,“ popisuje medik impuls ke sbírce.

Za celou částku díky akci Samolepky pro zdravotníky pořídil různé dárky do nemocnice. Růže od Květiny MP, občerstvení od Zdravé dobroty u Sáry, africké ovoce od Virungy. V Barrel Baru také připravili večeři – burrito s rýží, kuřecím masem, fazolemi. Pět večerů tam vyrábějí plněné tortilly pro pět oddělení.

V Ústeckém kraji je k pondělku 9. listopadu podle údajů Ministerstva zdravotnictví přes 12 tisíc aktivních případů onemocnění covid-19. Na odděleních ARO a JIP v celém regionu zbývá přes 20 procent volných kapacit, umělých plicních ventilací je volných zhruba třetina z celkového počtu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací