Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Lounsko - Život k právě narozené ovečce byl dost krutý. Jen pár minut mohl být se svojí mámou. Ta, bohužel, chvíli po porodu uhynula.

Majitelům osud malého jehňátka nebyl lhostejný a tak požádali o pomoc jejich kamarádku, paní Alici Langer Rusinovou z Líšťan u Loun. Ta je nyní na mateřské dovolené a stará se o několika týdenní dceru. Ovečce začali s manželem říkat Jéňa.

„Majitelé vědí, že jsem pracovala na veterině, a že jsem blázen do zvířat. Jsem na mateřské a můžu ovečku krmit po 3hodinach ve dne v noci. Oni chodí do práce a tak jsem se Jéni ujala a starám se o něj“, řekla náhradní ovčí maminka, Alice Langer Rusinová.

Jéňu krmí ovčím mlékem, které sehnal veterinární lékař a dokrmuje ho i Sunarem. „Ráda bych mu touto cestou poděkovala za pomoc“, sdělila paní Alice.

Ovečka bydlí v cestovní postýlce, která byla původně pro dceru. V ní má přebalovací podložky, které dodávají majitelé. A také plyšového koně, ke kterému se ráda tulí.

„Pokud všechno půjde jak má a nenastanou nějaké komplikace, plánujeme, že by se Jéňa v létě vrátil ke stádu. Zhruba za dva měsíce začneme ovečku pomalu dávat i ven, aby si zvykala“, doplnila Alice Langer Rusinová.

foto

1002jena

Takto ovečka strádala bez své ovčí mámy. Foto: Alice Langer Rusinová

1002jena6

Pak našla náhradní rodinu... Foto: Alice Langer Rusinová

1002jena3

1002jena4

1002jena5

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací