Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka

Duchcov - Sbor dobrovolných hasičů Duchcov pořádá již tuto sobotu 12. ročník soutěže s názvem Hasičata v akci. Akce se uskuteční současně s 5. ročníkem Memoriálu Vašíka Šedého. K vidění budou závody, které napodobují zásah hasičů u požáru a zúčastnit se jich mohou jak děti, tak dospělí.

Krásný netradiční závod, který simuluje hasičský výjezd, bude k vidění v sobotu 1. října ve sportovním areálu Bažantnice v Duchcově. Soutěž bude zahájena v 10 hodin a bude rozdělena na dvě části.

V pro děti určených „Hasičatech v akci" půjde o to se po zaznění signálu „Hoří" co nejrychleji dostat ze spacáku, převléct se do hasičského oblečení a helmy, vylézt po žebříku a projít připravenou slalomovou dráhou až k místě zásahu. Před každým zásahem budou muset mladí hasiči překonat různé překážky. Následující samotný zasáh spočívá v tom, že dojde k záchraně dítěte v podobě panenky jeho přenesením na nosítkách do bezpečí, zatímco druhá část skupiny mezitím tvoří krátké hadicové vedení bez vody. Přes žebřík se vrátí soutěžící zpět na místo startu a zároveň cíle, kde už stačí jen co nejrychleji vypít všemi členy sedmičlenného družstva kelímky s pitím. Vyhrává to družstvo, které celý závod absolvuje v co nejkratším čase.

V dospělé části závodu Memoriálu Vašíka Šedého půjde o to samé, jen budou mít soutěžící těžší lezení po žebříku, kdy bude muset být prostrčena mezi jeho příčkami alespoň jedna noha a neponesou při záchraně panenku, ale jednoho z členů svého družstva a při sestavování hadicového vedení budou mít přes oči uvázanou pásku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz