Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka

Teplice - Do obchodního centra Galerie Teplice zavítá 17. září jeden z nejvýraznějších umělců současnosti Pasta Oner. Představí zde svůj unikátní umělecký objekt, který bude jediným svého druhu na severu Čech. Obchodní centrum Galerie Teplice se tak stane nejen místem nakupování a odpočinku, ale i galerií umění v pravém slova smyslu.

Ke slavnostnímu odhalení díla Pasty Onera, které se stane jedinečnou součástí nákupní pasáže, dojde v sobotu 17. září v 15 hodin. Pro všechny návštěvníky je připraveno drobné překvapení a těšit se mohou i na doprovodný kulturní program včetně autogramiády či focení se známým umělcem.
Pasta Oner (vlastním jménem Zdeněk Řanda, 1979) se v rámci své tvorby soustředí na akrylovou malbu a vytváření závěsných obrazů, stejně jako na navrhování prostorových objektů, plastik, instalací či realizaci muralů (velkoformátových maleb ve veřejném prostoru).

Jeho díla jsou či byla k vidění u příležitosti individuálních i skupinových výstav v prestižních galeriích v tuzemsku i po celém světě. V nedávné době mohli jeho tvorbu příznivci zhlédnout v rámci výstavy External Beauty v pražské Galerii 1.

Mezi jeho největší projekty patřila v roce 2020 výstava ve slovenském Meulensteen Art Museu v Danubianě. Českou republiku reprezentuje pravidelně na oficiálních kulturních a společenských akcích v zahraničí (Šanghaj, Londýn, Brasília, Magnitogorsk, Lima). Není bez zajímavosti, že v roce 2019 si dílo Pasty Onera vybrala v rámci dražby i renomovaná aukční síň Sotheby's v Londýně.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz