Sobota 13. srpen 2022
Svátek má Alena

Cínovec – V sobotu 2. července se od 14. hodiny koná v zaniklé vsi, na Předním Cinvaldu (Vorder Zinnwald), který najdeme mezi Cínovcem a Fojtovicemi, Třešňová pouť. Jedná se o obnovení tradiční pouti po hřebenech Krušných hor.

Díky spolku Naturschutzstation Osterzgebirge z Altenbergu a s podporou Bundeszentralefürpolitische Bildung vznikají programy pro české a německé školy o osudech oltáře a příbězích spojených s tímto místem na česko-saské hranici.

Ves, která společně s kaplí zanikla v padesátých letech, se pomalu probouzí k životu. Kdysi tu stávalo několik desítek chalup, včetně mariánské kaple, postavené v roce 1887. Majitelem pozemku, na kterém kaple stála, je Město Dubí. Každý rok se ke kapli ubíraly počátkem července stovky poutníků. Uvnitř stával pozdně gotický mariánský oltář, který dnes můžeme vidět vystavený v teplickém muzeu.

V sobotu 2. července se na místě zaniklé kaple uskuteční Třešňová pouť po celých 80 letech. Navazuje tradičně na svátek Navštívení Panny Marie. Kromě krátké česko-německé ekumenické pobožnosti tady v sobotu zazní příběhy a písně spojené s tímto poutním místem v podání Michaela Pospíšila a Jana Kvapila. Návštěvníci akce se dočkají i 3D vizualizace oltáře a kaple, které si bude možnost prohlédnout v mobilech nebo na tabletech.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz