Úterý 28. září 2021
Svátek má Václav

Duchcov – Koncem příštího týdne, konkrétně v sobotu 31. července, se můžete přenést do 18. století a prožít zajímavý večer na duchcovském zámku. Od 18 do 22 hodin tu budou probáhat Noční kostýmované prohlídky, jejichž hlavním motivem je soudní proces dědiců hraběte Jiřího Valdštejna.

Akce připomene život a smrt manželského páru Jiřího Viléma Valdštejna a Antonie Pascaliny Metternichové, kteří obývali zámek Duchcov ve druhé polovině 19. století. Návštěvníci se prostřednictvím divadelních výjevů a sekvencí ocitnou v době, kdy se odehrával soudní proces o majetek po smrti hraběte Valdštejna, v roce 1890. Proces byl tehdy podrobně zdokumentován.

Netradiční prohlídky na duchcovském zámku poslední červencový večer tak mimo jiné připomenou, že nepříjemným tahanicím o majetek se nevyhnuly ani významné šlechtické rodiny. Pozor na to, že kapacita prohlídek bude omezená.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací