Úterý 28. září 2021
Svátek má Václav

Teplice – Když se v Zámecké zahradě v Teplicích setkal v roce 1812 Beethoven s Goethem, určitě ani jeden z velikánů té doby netušil, že jejich legendární setkání bude impulsem k řadě akcí ještě za několik stovek let. Nesporně by ale hudební i básnířský guru byli nadšení z Velké Malé Paříže, kterou pořádá Zahradní dům s podporou Statutárního města Teplice každou 3. neděli v červenci. Letos se uskuteční 18. července od 15 hodin.

Podle Antonína Moravce je hlavním záměrem akce oživit celý zámecký park. Vrátit mu alespoň na pár hodin vzdálenou podobu z časů, kdy se Teplicím říkalo Malá Paříž a v Zámecké zahradě to žilo. Letošní Velkou Malou Paříž se organizace Zahradní dům rozhodla uspořádat ve spolupráci s firmou Decathlon. Její stopy v neděli najdete v podobě sportovního náčiní, které firma na akci zapůjčila. Motivovat ke sportu vás ale budou po celé Zámecké zahradě i různé sportovní oddíly, včetně těch z teplického domu dětí a mládeže. K dispozici bude také možnost vyzkoušet si sportovní střelbu.

Scéna U opiček tradičně patří dětem. Divadlo Studna z jihočeského Hosína u Hluboké nad Vltavou připravilo pro děti řadu pohádek, divadelní dílnu a spoustu her. Tradičně se také setkáte s výtvarnou dílnou Radky Müllerové, která připravuje workshop inspirovaný japonským uměním a v Apollonově altánu to rozjede Tokhi s tradičním rytmický workshopem.

Program v Altánu u Zahradního domu:

  • 15.00 - Black Sabáka (ústecká rocková kapela)
  • 16.00 - pěvecké vystoupení žákyň ZUŠ, třídy Anety Loskotové
  • 17.00 - Phil Shoenfelt (anglická hudební legenda)
  • 18.00 - Pavel Petran a kapela (folk)
  • 19.00 - Žofie Kabelková (folk)
  • 20.00 - Dobré ráno blues band (trio se zpěvákem Brynnem Stephensem)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací