Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Proboštov – Knihovny jsou pro návštěvníky z důvodu covidové pandemie stále zavřené a provoz většina z nich udržuje v distančním režimu. Stejně, jako Obecní knihovna v Proboštově. Tady ale pro čtenáře vymysleli ke zpestření nevlídné doby soutěž Rouška roku. „Rozhodli jsme se, když je tento nechtěný módní doplněk povinný při návštěvě knihovny, obchodů a jiných zařízení, udělat z něho přednost,“ vysvětluje k soutěži knihovnice Zdena Hlaváčková.

Soutěže se může podle ní zúčastnit každý ze čtenářů, který se nechá před knihovnou v roušce vyfotografovat. Samozřejmě, čím originálnější rouška, tím větší má účastník soutěže šanci na úspěch. „Předpokládáme, že nepůjde o žádný profláknutý model. Naše dvoučlenná odborná komise fotografie soutěžících vyvěsí v prvním únorovém týdnu na webu knihovny a vyhlásí vítěze.“ A ten, jak Zdena Hlaváčková dodala, získá nádhernou fotografickou publikaci Jiřího Svobody Zázračné České středohoří.

Co se týče současného výpůjčního režimu, nabízí proboštovská knihovna možnost výběru knih z online katalogu, ale také výběr titulů knihovnicí na základě informací o žánru, který čtenáře zajímá. „Knihy lze objednávat emailem nebo telefonicky každý pracovní den mezi 14. a 17. hodinou,“ informuje Hlaváčková. Výdej a příjem zapůjčených knih probíhá v proboštovské knihovně vždy ve středu, mezi 14. a 17. hodinou. Ohledně dotazů a online výpůjčky knih je k dispozici email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a mobil 603 118 456.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací