Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Teplicko – Nejvíce vánočních stromů se rozsvítí na první adventní neděli, 29. listopadu. V některých obcích se ale strom rozzáří už v pátek. Jako například ve Světci, kde představitelé obce, podobně jako ostatní samosprávy, museli letos upustit od doprovodného programu. Lidé se tady mohou v rámci procházky od pátku 27. listopadu podívat na nádvoří světeckého zámku, jak na rozsvícený strom, tak i na betlém.

V neděli 29. listopadu se rozsvítí vánoční strom v Teplicích na náměstí Svobody, stromy v dalších šesti městských částech a vánoční výzdoba ulic. V Duchcově se rozsvícení vánočního stromu ujme v 17 hodin starosta Zbyněk Šimbera s moderátorem Zdeňkem Lukeslem. Místní mohou akci sledovat online. V Novosedlicích se vánoční strom rozzáří v 17 hodin v parku v ulici Kostelní a následně v ulici Nezvalova na dětském hřišti.

Ve stejném čase se v obecním rozhlase v Proboštově rozezní koledy. O půl hodiny později se rozsvítí vánoční strom a letos poprvé také nový betlém. V 18 hodin se dočkají rozsvícení vánočního stromu v Ohníči. U stromu najdou místní betlém s Ježíškovou schránkou na dopisy, která bude na návsi od pátku do neděle. Vedení obce tu také připravilo malé jezírko s vodou, na kterém si místní mohou pustit lodičky ze skořápek ořechů nebo plovoucí svíčku.

V Hrobčicích rozsvítí vánoční strom až v pondělí 30. listopadu. Aby místní o vánočně laděný program docela nepřišli, dohodlo vedení obce s Divadlem V Pytli akci Mikulášské putování. Začne v 15 hodin společně s rozsvícením vánočního stromu v Hrobčicích a postupně se posune i do dalších částí. Do Mirošovic, Mrzlic, Mukova a Červeného Újezdu.

Na úterý 1. prosince je připravené rozsvícení vánočního stromu v Dubí. Místní mohou sledovat přenos z akce, kterou obohatí program Divadla V Pytli, online od 17 hodin z kostela Panny Marie.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací