Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Tradiční, hojně navštěvované Slavnosti obce Proboštov se konají v sobotu 12. září od 13 hodin. Akce se koná i letos v areálu Pohodlíčko u Proboštovského rybníku a nabídne pestrý program. Jeho hlavní část je sice naplánovaná na sobotu, ale už v pátek 11. září se uskuteční jedna z doprovodných akcí.

Jedná se o Sousedské odpoledne v nedalekém Přítkově. Konkrétně v areálu Mateřské školy U Kočiček. Program tady začne v pátek v 17 hodin a nabídne spoustu hudby k tanci i k poslechu. Hrát bude kapela Yen tak. Pro soutěživé účastníky je připravený turnaj v pétanque (házení koulí) a pro uspokojení chuťových buněk a k zahnání žízně bude k dispozici stánek s občerstvením.

V průběhu celého víkendu se mohou návštěvníci slavností podívat na Všeobecnou modelářskou výstavu, která bude instalovaná v prostorách restaurace Sokolovna. Zájemcům nabídne malé i obří modely lodí, aut, historické hračky a v plánu je mimo jiné také modelářský workshop, burza pro modeláře a soutěže pro děti.

Hlavní program slavností vypukne v sobotu ve 13 hodin. Na podiu areálu Pohodlíčko vystoupí Karel Kahovec + George and Beatovens, The Rockset v Retro Live Show a kapela Swing & Jazz Band Proboštov. Pro děti jsou připravené netradiční olympijské hry s Asterixem a Obelixem. Své vystoupení předvedou děti z proboštovské mateřské i základní školy a finále večera bude patřit Retrodiskotéce Ein Lukesle Buntes a ohnivé show.

V neděli se od 10 hodin uskuteční v areálu TJ Proboštov zápas místní staré gardy s týmem Amfora Praha, který tvoří známé sportovní a umělecké osobnosti. Akce se koná u příležitosti 75. výročí založení Tělovýchovné jednoty v Proboštově. Také fotbalové utkání bude doprovázet hudba, stánkový prodej a soutěže pro děti. Vstup na všechny uvedené akce je zdarma.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz